آسیا-اقیانوسیه مهم ترین منطقه گردشگری دنیا شد

به گزارش وبلاگ آشپزی، سازمان دنیای گردشگری در گزارش جدید خود اعلام نمود، منطقه آسیا-قیانوسیه از سال 2005 تاکنون بهترین عملکرد را در رشد گردشگری در میان سایر نقاط دنیا داشته است.

آسیا-اقیانوسیه مهم ترین منطقه گردشگری دنیا شد

به گزارش وبلاگ آشپزی، سازمان دنیای گردشگری (WTO) با همکاری مرکز تحقیقاتی اقتصاد گردشگری دنیای (GTERC) در جدیدترین گزارش خود با عنوان روندهای گردشگری آسیا اظهار داشت منطقه آسیاقیانوسیه از سال 2005 میلادی تاکنون بهترین عملکرد را در رشد گردشگری بین المللی در مقایسه با سایر نقاط دنیا داشته است.

یافته های گزارش اخیر سازمان دنیای گردشگری حاکی از آن است که منطقه آسیااقیانوسیه در سال 2017 با رشد 6 درصدی، شمار گردشگران خود را به 323 میلیون نفر رسانده است که حدود یک چهارم از کل گردشگران بین المللی (1.323 میلیارد نفر) است، ضمن این که این منطقه پس از اروپا، پربازدیدترین منطقه دنیا بوده است و در 13 سال اخیر سریع ترین رشد را در جذب گردشگران بین المللی به خود اختصاص داده است.

رشد سریع اقتصادی در این منطقه که بیش از نیمی از از جمعیت دنیا را در خود جای داده است همراه با افزایش ارتباطات هوایی، تسهیل سفر و پروژه های بزرگ زیرساختی از جمله عواملی است که موجب تقویت گردشگری بین المللی در این آسیااقیانوسیه شده است. در همین راستا، میزان درآمدهای مقاصد گردشگری آسیا از سهم 17 درصدی دنیای در سال 2000 به سهم 29 درصدی در سال 2017 رسیده است که برابر با درآمد 390 میلیارد دلاری است.

منطقه آسیااقیانوسیه همچنین نقشی کلیدی به عنوان منبع صدور گردشگر ایفا می نماید و در سال 355 میلیون گردشگر از این منطقه به سایر نقاط دنیا سفر کردند و 502 میلیارد دلار هزینه کردند که 37 درصد از کل هزینه گردشگران را در سال گذشته میلادی را تشکیل می دهد.

در این میان کشور چین نقشی پررنگ در رشد گردشگری در عرصه منطقه ای و دنیای ایفا می نماید. گردشگران چینی در سال 2017 بیشترین هزینه را در سفرهای بین المللی خود داشته اند و از سویی دیگر این کشور است میزبانی از 60.7 میلیون تورست خارجی، چهارمین کشور بزرگ در جذب گردشگر پس از فرانسه، اسپانیا و آمریکاست. افزایش روزافزون اهمیت چین در نقشه صنعت گردشگری دنیا بی ارتباط با رشد سریع اقتصادی این کشور پهناور نبوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آسیا-اقیانوسیه مهم ترین منطقه گردشگری دنیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیا-اقیانوسیه مهم ترین منطقه گردشگری دنیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید