آرامکو: فراوری میدان نفتی الشیبه متوقف نشده است

به گزارش وبلاگ آشپزی، شرکت نفتی سعودی آرامکو برای کم اهمیت جلوه دادن بزرگترین حمله پهپادی یمن به مهمترین منبع ذخایر استراتژیک نفتی این کشور مدعی شد، این عملیات منجر به توقف فرآیند فراوری میدان نفتی الشیبه نشده است.

آرامکو: فراوری میدان نفتی الشیبه متوقف نشده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آشپزی، شرکت سعودی آرامکو در واکنش به حمله یگان پهپادی ارتش یمن و انصارالله به بزرگترین منبع ذخایر استراتژیک نفتی عربستان سعودی و برای کم اهمیت جلوه دادن بزرگترین عملیات پهپادی در تاریخ یمن گفت که این عملیات یمنی ها باعث توقف فرآیند فراوری میدان نفتی الشیبه نشده است.

به گزارش الجزیره، شرکت نفتی آرامکو بعد از ظهر روز شنبه با صدور بیانیه ای اظهار داشت که تیم اطفای حریق صبح امروز پیروز شد آتش سوزی محدود در میدان نفتی الشیبه را مهار کند.

یک منبع سعودی وابسته به وزارت نفت این کشور هم در گفت وگو با خبرگزاری رویترز صحت این خبر را تایید کرد و در تقلیل اهمیت آن گفت که این عملیات پهپادی یمن تاثیری روی میزان فراوری نگذاشته و تنها باعث آتش سوزی بخش کوچکی از ژایگاه نفتی الشیبه شده است.

ارتش یمن امروز از بزرگ ترین حمله پهپادی به اهدافی سعودی در عمق 1200 کیلومتری خاک عربستان اطلاع داد و گفت که پایگاه نفتی الشیبه در جنوب شرق عربستان را هدف قرار داده است.

این عملیات یمنی ها که با استفاده از 10 فروند پهپاد صورت گرفت از بزرگترین حملات پهپادی تاریخ یمن به بزرگترین منبع ذخایر استراتژیک نفتی عربستان سعودی محسوب می گردد که با توجه به وسعت، حجم و برد این حملات، تحول شگرفی در طول جنگ یمن به شمار می آید(جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "آرامکو: فراوری میدان نفتی الشیبه متوقف نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرامکو: فراوری میدان نفتی الشیبه متوقف نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید